Hlavný obrázok

Ovsené linecké koláčiky

Linecké koláčiky patria u nás k akémusi základu vianočného pečenia. My ich máme veľmi radi a na sviatočnom stole nesmú chýbať. A preto som vyskúšala aj ich zdravšiu verziu. Časť múky som nahradila ovsenými vločkami.. 

Potrebujeme:

125 g hladkej špaldovej múky

125 g celozrnných ovsených vločiek

125 g masla

60 g cukru

2 žĺtka

štipku soli


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Ovsené vločky najskôr zomeliem v mlynčeku na kávu na jemný prášok. Ak nepoužívam klasický práškový cukor, ale napríklad prírodný trstinový, zomeliem aj ten.

  2. Cesto vypracujem v kuchynskom robote so sekacím nožom. Dám do neho múku, zomleté ovsené vločky, cukor, štipku soli, maslo a žĺtka.
  3. O niekoľko sekúnd sú všetky suroviny spojené. Takto vypracované cesto zabalím do potravinovej fólie a dám aspoň na pol hodinku do chladničky.
  4. Potom cesto vyvaľkám, vykrojím vybrané tvary a poukladám na plech vystlaný papierom na pečenie.
  5. Pečiem v rúre vyhriatej na 180 stupňov 8-10 minút, v závislosti od hrúbky a veľkosti vykrojených tvarov.

  6. Po vychladnutí zlepujeme džemom podľa vlastného výberu.

Linecké kolieska nemusíme zlepovať džemom, ak nechceme. Možeme ich podávať "len" ako klasické sušienky, ozdobiť ich farebnou polevou, poliať čokoládou ...
Výber sladidla nechám na vás. Použite čo máte doma, resp.na čo ste zvyknutí. Ja používam buď práškový cukor, ale najčastejšie asi zomletý prírodný trstinový. Recept však bude fungovať aj s brezovým cukrom, ten však treba tiež vopred zomlieť, aby ste mali z neho cukor práškový.
Ak sa vám nechce mlieť vločky, nahraďte ich napríklad ovsenou múkou. Alebo akoukoľvek inou, zdravšou aletrnatívou ku klasicej bielej múke.

pic13

 Ďalšie sviatočné inšpirácie hľadajte aj v týchto receptoch:

Linecké pečivo
Zlepované kešu hviezdičky
Kakaové stromčeky