Hlavný obrázok

Burizónové guličky

Burizónové guličky s bielou čokoládou obaľované sušenými malinami. Presne tak dobre ako to znie, tak aj chutia :-) Na ich prípravu si vyberte čo najkvalitnejšiu bielu čokoládu a sušené ovocie. To dodáva guličkám jemnú kyslosť, ktorá skvelo ladí so sladkou chuťou bielej čokolády.

Potrebujeme: 

125 ml šľahačkovej smotany

200 g bielej čokolády

cca 30 - 40 g burizónov

maliny sušené mrazom


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Najskôr si pripravíme ganáž z bielej čokolády. Šľahačkovú smotanu zohrejeme v hrnčeku skoro až k bodu varu. Bielu čokoládu nalámeme na menšie kúsky a dáme do misky. Zalejeme ju horúcou smotanou a chvíľku počkáme, aby povolila. Potom dobre rozmiešame, aby sa čokoláda rovnomerne spojila so smotanou. Dáme do chladničky stuhnúť. Ja robím ganáž vždy večer a nechám ju v chladničke celú noc.

  2. Ganáž nestuhne úplne, bude skôr taká krémová a presne to potrebujeme, aby sme vedeli do nej vmiešať burizóny. Burizóny pridávajte postupne a vždy ich dobre vmiešajte. Pridajte ich toľko, aby vám vznikla hustejšia masa, z ktorej sa budú dať tvarovať guličky.

  3. Lyžičkou odoberáme burizónovú hmotu a prstami tvarujeme do guličky. 
  4. Obaľujeme ich v sušených malinách, ktoré sme si predtým rozomleli v mlynčeku na kávu na jemný prášok.

  5. Uchovávame v chladničke.

Guličky  môžete obaľovať aj v inom takto sušenom ovocí, alebo si vyberte posýpku na obaľovanie podľa vlastnej chuti (kokos, nastrúhaná biela čokoláda, farebné cukrové zdobenie, ...).

pic13