Hlavný obrázok

Won ton taštičky do polievky

Won ton taštičky alebo knedličky sa dajú pripraviť na milión spôsobov. Jedným z mojich obľúbených je pripraviť ich ako prílohu do polievky, napríklad namiesto rezancov. 

Potrebujeme:

cesto na won ton taštičky

uvarené hovädzie mäso

1 vajíčko

1 jarnú cibuľku

1 strúčik cesnaku

soľ, mleté čierne korenie


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Cesto na won ton taštičky kúpite v ázijských potravinách. Nájdete ho v mraziacich boxoch. Pred prípravou taštičiek ho nechám rozmraziť.

  2. Kým sa cesto rozmrazuje, pripravím si náplň. Hovädzie mäso, ktoré mi zostalo po uvarení hovädzieho vývaru, nakrájam na malé kúsky. Pridám k nemu jedno vajíčko, na drobno nakrájanú jarnú cibuľku a nastrúhaný strúčik cesnaku. Dochutím soľou a mletým čiernym korením. 

  3. Na každé koliesko cesta dám za lyžičku náplne a okraje navlhčím troškou vody, aby sa lepšie spojili.

  4. Jednotlivé taštičky je možné uzatvoriť na niekoľko spôsobov. Odporúčam vyskúšať si niekoľko z nich a rozhodúť sa, ktorý spôsob vám bude vyhovovať najviac. 

  5. Kým pripravím potrebné množstvo taštičiek, chvíľku to trvá. Preto tie hotové vždy prekrývam navlhčenou papierovou kuchynskou utierkou, aby sa nevysušili a nepolámali.
  6. Taštičky varím v osolenej vode približne 3 - 4 minúty.

Tieto won ton taštičky podávam preliate domáciml hovädzím vývarom. Sú príjemnou a nezvyčajnou obmenou klasických rezancov, či pečeňových halušiek. 

Do náplne môžete pridať aj na malé kúsky nakrájanu ďalšiu zeleninu, či ochutiť ich bylinkami alebo pikantnejším korením.

Ak si trúfate, môžete ich dať variť priamo do polievky. Ja ich však radšej varím zvlásť vo vode. To pre príprad, že by sa mi náhodou nejaká taštička počas varenia roztvorila... Takto mám istotu, že vývar zostane pekne číry :-) 

pic13