Hlavný obrázok

Celozrnné sezamové krekry

Keď raz vyskúšate tieto celozrnné sezamové krekry, som presvedčená o tom, že žiadne slané tyčinky, rybičky, praclíky a veci im podobné, už kupovať nebudete! Moje krekry sú naozaj jednoduché. Postačí vám len pár ingrediencií a čo je asi najpostatnejšie, sú úžasne chrumkavé. 

Potrebujeme:

1 a 1/2 šálky špaldovej celozrnnej múky

1/2 šálky parmezánu

100 g masla

2 ČL sezamových semienok

1 ČL soli

cca 2 PL vody


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Postup prípravy tohto receptu je viac ako jednoduchý. Všetky suroviny dám do kuchynského robota so sekacím nožom a vypracujem cesto.

  2. Vodu pridávam až na konci. Najskôr len jednu lyžicu a ak sa mi zdá byť cesto ešte suché, pridám aj druhú. Závisí to od druhu múky, ktorú použijem. Každá má inú absorbčnú schopnosť.
  3. Vypracované cesto presuniem na pracovnú plochu, ktorú trošku pomúčim. Vyvaľkám na cca 2 mm tenkú placku a vykrajujem vybrané tvary, v tomto prípade rybičky.
  4. Vykrojené rybičky presuniem na plech, ktorý som vystlala papierom na pečenie. 
  5. Do každej rybičky na plechu pichnem jemne vidličkou, aby sa počas pečenia nenafúkli.
  6. Posypem sezamom, ktorý prstom jemne vtlačím do cesta. Rybičky nie je potrebné pred pečením ničím natierať.
  7. Pečiem v rúre vyhriatej na 175 stupňov 10-12 minút, v závislosti od veľkosti vykrojených tvarov. Keď začnú okraje krekrov jemne tmavnúť, sú hotové.

S múkou môžete experimentovať ako sa vám páči. Pri najbližšej príležitosti skúsim časť múky nahradiť napríklad pohánkovou, či cícerovou múkou... Rovnako parmezán sa dá nahradiť iným výrazným syrom, sezamové semienka zase napríklad sušenými bylinkami, údenou červenou paprikou, či makom, rascou, ... Možností je naozaj veľa :-)

U nás mali tieto krekry úspech aj ako príloha k hummusu.. tortillové chipsy si nikto ani nevšimol :-)

Aby však boli krekry naozaj chrumkavé, odporúčam nevykrajovať veľké vzory. Mali by to byť naozaj len malé jednohubky. 
Keď ma tlačí čas, oveľa rýchlejšou variantou je nevykrajovať žiadne tvary, ale vyvaľkané cesto nakrájať nožom alebo radielkom na malé kocky alebo obdĺžničky.

pic13