Hlavný obrázok

Nátierka z medvedieho cesnaku

V jednoduchosti je krása. V prípade receptu na nátierku z medvedieho cesnaku to platí priam ukážkovo. Na začiatku sú tri ingrediencie, nasleduje jednoduchá a rýchla príprava a všetko uzatvára fantastická chuť.

Potrebujeme:

240 g bielej Lučiny

cca 50 g parmezánu

1 - 2 veľké hrste medvedieho cesnaku

soľ podľa chuti


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Medvedí cesnak najskôr dobre umyjem a v sušičke na šalát sa zbavím prebytočnej vody na listoch.

  2. Potom už len vložím Lučinu, nastrúhaný parmezán a umytý medvedí cesnak do kuchynského robota so sekacím nožom a všetko spolu rozmixujem.
  3. Podľa chuti dosolím a podávam.



Nátierku najskôr rozmixujem s jednou veľkou hrsťou medvedieho cesnaku. Ochutnám a ak chcem ešte výraznejšiu cesnakovú chuť, tak pridám ďalšiu hrsť medvedieho cesnaku.

Keďže sezóna medvedieho cesnaku trvá veľmi krátko, snažím sa uchovať si ho na dlhšiu dobu buď tak, že z neho pripravím pesto, alebo ho zamrazím spolu s olivovým olejom (postup viď nižšie). Takto zmrazený mi vydrží predsa len o niečo dlhšie :-).

pic13

Olej s medvedím cesnakom pripravujem veľmi jednoducho. Obe ingrediencie spolu rozmixujem do požadovanej konzistencie. Dám do dobre uzatvárateľného pohárika a takto mi v chladničke vydrží pár dní. 

Odporúčam však pripraviť si oleja s medvedím cesnakom viac (treba ho využiť, keď je v sezóne). Ochutený olej potom nalejem do tvorítka na ľad a dám zamraziť. Po zmrazení vyberiem olejové kocky z formičiek a presuniem ich do plastového sáčku. Takto mám ochutený olej v mrazničke kedykoľvek k dispozícii. Rovnakým spôsobom si zmrazujem a iné bylinky, ktoré doma mám a nestihla by som ich všetky spotrebovať čerstvé.



Ďalšie recepty s medvedím cesnakom:

Cestoviny s medvedím cesnakom
Pesto z medvedieho cesnaku