Hlavný obrázok

Mandľovo-kokosové sušienky

Žiadny pridaný cukor, žiadna múka... Ale len samé dobré a zdravé veci. Také sú tieto mandľovo-kokosové sušienky s kúskami čokolády. Ten pravý "power snack", ktorý vám dodá dostatok energie na všetky aktivity, ktoré vás počas dňa čakajú.

Potrebujeme:

1 šálku mletých mandlí

1 šálku strúhaného kokosu

3 PL kokosového oleja

3 PL medu

2 PL mandľového masla

1 vajíčko

cca 50 g čokoládových "kvapiek"


pic13

Postup prípravy receptu:

    1. Mleté mandle zmiešam so strúhaným kokosom a pridám všetky ďalšie suroviny, čiže kokosový olej, med, vajíčko a moje obľúbené mandľové maslo :-).

    2. Vypracujem cesto, ktoré sa bude trochu lepiť.
    3. Odmerkou alebo lyžicou odoberám kúsky cesta (ja som použila objem polievkovej lyžice) a mokrými rukami tvarujem sušienky priamo na plechu. Ten som vystlala papierom na pečenie. Na vlhké prsty sa cesto lepiť nebude :-).
    4. Sušienky pečiem 10 minút v rúre vyhriatej na 170 stupňov. Tieto mandľovo-kokosové sušienky sú také rýchle na prípravu, že ich pokojne môžete upiecť aj ráno pred odchodom do práce a zabaliť ich deťom (a sebe) na desiatu :-).

Namiesto čokoládových kúskov používam niekedy buď nasekanú horkú čokoládu. alebo čokoládu nepridám do cesta, ale až po upečení sušienok ich ňou polejem, resp. ich časť do čokolády namočím.
A ak ich pečiem pre deti, použijem malé lentilky. Inokedy čokoládu vynechám úplne a nahradím ju na hrubo nasekanými mandľami.

Ja som použila odmerku veľkosti polievkovej lyžice. Vyšlo mi presne 15 kusov sušienok (čiže jeden plech). Ak budete pripravovať sušienky väčšie, nezabudnite tomu prispôsobiť aj dobu pečenia.

pic13

Ďalšiu inšpiráciu na využitie mandľového masla nájdete tu:

Mandľová akože nutella
Mandľovo-čokoládové sušienky
Šuhajdy
Pečené tyčinky s mandľovým maslom