Hlavný obrázok

Ako si uľahčiť život

Každý z nás má niekedy voľnejšie dni, keď sú napríklad deti u babky, manžel s kamarátmi... V takéto dni sa okrem oddychovania snažím pripraviť si zopár šikovných vecí do mrazničky, ktoré mi neskôr uľahčia život.

Vývar náš každodenný

Odkedy som mamou, neviem si predstaviť, že by som nemala v mrazničke zásobu vývaru. Či už kuracieho, hovädzieho alebo zeleninového. 

Každému sa už určite stalo, že tá zelenina v chladničke bola ani nevieme ako dlho, takú povädnutú ju už nikto nebude chcieť jesť. Vtedy takúto zeleninu očistím, nakrájam, zalejem studenou vodou a nechám pomaličky variť aj dve hodiny. Po dovarení vývar scedím do jednotlivých plastových misiek, zeleninu vyhodím a čo je dôležité, ničím neochucujem. Po vychladnutí dám zamraziť.

U nás sa mäso z pečeného kuraťa oberá príborom. Kosti, ktoré nám takto po nedeľnom obede zostanú nevyhadzujem, ale dám ich do sáčku a do mrazničky. Keď idem robiť ďalšiu várku vývaru, pridám ich k zelenine a ďalšia obmena vývaru je na svete. Pre moje deti to je najlepšia sližiková polievka :-)

Ďalším z obľúbených jedál mojej rodiny je sviečková. Keď ju idem pripravovať, hovädzie mäso zalejem čo najväčším množstvom vody, pridám klasicky koreňovú zeleninu a dusím do mäkka. Po dovarení mäso vyberiem a časť vývaru precedím cez sitko do plastových misiek. Nechám si len toľko, koľko budem potrebovať na omáčku. 

S takto pripravenou zásobou vývaru viem vyčarovať polievku alebo omáčku v ktorýkoľvek pracovný deň (večer) a nemusím v kuchyni stráviť večnosť. Vývar dávam do pripraveného (polievkového alebo omáčkového) základu rovno z mrazničky, netreba ho vyberať skôr a rozmrazovať. Počas varenia sa roztopí oveľa rýchlejšie.

pic13