Hlavný obrázok

Kokosové tyčinky

Nepečené kokosové tyčinky, alebo guličky, pripomínajú tie známe z obchodu. Na výrobu týchto mojich však potrebujete len 5 surovín. Hotové sú raz dva.

Potrebujeme:

250 g strúhaného kokosu

1/4 šálky kokosového oleja

1/4 šálky medu

200 ml plechovka kokosového mlieka


cca 100 g horkej čokolády


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Všetky suroviny dám do kuchynského robota so sekacím nožom a premiešam. Z kokosového mlieka použijem len tú hustú bielu časť.

  2. Keď sa všetko pekne spojí do jednotnej hmoty, odoberám z nej cca po polievkovej lyžici a tvarujem tyčinky. Ak mám času menej (alebo menej trpezlivosti), tak vytvarujem guličky, tie mi idú rýchlejšie. :-)
  3. Tyčinky (alebo guličky) dám aspoň na hodinu do mrazničky, aby stuhli.
  4. Rozpustím si čokoládu a stuhnuté tyčinky v nej obaľujem. Opäť dám stuhúť, tentoraz do chladničky.Na výrobu týchto kokosových tyčiniek používam kokosové mlieko, ktoré obsahuje len kokosovú "smotanu" a vodu (60%). Niektoré kokosové mlieka majú vyšší obsah vody a rôznych zahusťovadiel, stabilizátorov... odporúčam preto pozorne študovať zloženie, aby ste získali skutočnú kokosovú chuť. 
Nech použijete kokosové mlieko akékoľvek, základom prípravy týchto tyčiniek je, že po premixovaní všetkých surovín musí držať hmota po stlačení pokope. Ak by sa vám rozpadala, bude asi suchá, tak v tom prípade by som pridala o niečo viac kokosového oleja.
Alebo zase naopak, ak máte pocit, že v kokosovom mlieku máte veľa tej bielej hustej "smotany", tak použite najskôr menej kokosového oleja a radšej pridajte podľa potreby neskôr. 

Tyčinky, či guličky môžete v rozpustenej čokoláde obaľovať celé, alebo ich čokoládou len pofŕkať, na ozdobu. Aby sa vám s čokoládou lepšie pracovalo, pridajte do nej trochu kokosového oleja. Bude tak redšia a obaľovanie bude rýchlejšie.

pic13

Inšpiráciu na ďalšie jednoduché nepečené dobroty nájdete aj v týchto receptoch:

Slivky v čokoláde
Datlové guličky
Kokosové guličky
Tiramisu guličky
Energy balls