Hlavný obrázok

Naše tradičné Vianoce

Tak ako má počas Vianoc každý kraj, či rodina svoje zvyky a tradície, tak má aj svoje typické vianočné pečivo, ktoré nesmie v žiadnom prípade chýbať na sviatočnom stole.

Čo sa pečie u nás každý rok

Pre mňa osobne by nemohli byť Vianoce bez domácej maslovej vianočky. S hrozienkami a mandľami. K nej teplý čajík a máme sviatočné raňajky ako vyšité. Každý rok pečiem vianočku počas sviatkov aspoň dvakrát. A mimo sviatkov tiež ešte zopárkrát. :-D 

Myslím, že v mnohých domácnostiach patria k typickému vianočnému pečivu hlavne medovníky a linecké pečivo. To pečiem v niekoľkých obmenách: "klasicky", s mletými ovsenými vločkami, či ako kakové stromčeky. 

Tvarohová štóla je zase pečivo, ktoré pečiem len niekoľko rokov, ale bez neho si tiež nevieme predstaviť Vianoce. Vydrží dlho a dokonca čím viac je odležaná, tým je lepšia. Aj preto ju pekávam ako jeden z hlavných jedlých darčekov. Zabalená v celofáne s veľkou stuhou poteší každého.

Z nepečených dobrôt sú u nás klasikou šuhajdy, ktorých recept som si upravila podľa seba. 

Štedrák je samostatnou kapitolou. :-) Manželovi a deťom by počas sviatkov určite nechýbal (jeden nemá rád mak, iný zase orechy, tretí ich kombináciu...). Tak robíme každý rok dohodu s maminou a sestrami. Vždy ho upečie len jedna z nás a rozdelíme si ho. Tri - štyri kúsky mi bohato stačia na uspokojenie "štedrákových" chúťok. :-)

Každé sviatočné pečivo sa podľa mňa výborne hodí aj ako jedlý darček. Zabalené v peknej krabičke, previazané stužkou poteší možno viac ako fľaša vína. :-)

Ďalšie tipy na jedlé darčeky nájdete aj v jednom z mojich starších článkov - Jedlé darčeky.