Hlavný obrázok

Nepečené Vianoce

Nepečené dezerty sú skvelou voľbou, ak vás prekvapí nečakaná návšteva a vy ju chcete pohostiť aj nejakou sladkou dobrotou, no na pčenie už nemáte dostatok času. Alebo ak nechcete veľmi vypekať, ale aj tak chcete mať po ruke niečo "malé", čo uspokojí váš maškrtný jazýček. :-)

Kokos, čokoláda, orechy, sušené ovocie, ...

Vybrala som pre vás niekoľko u nás veľmi obľúbených nepečených rýchloviek.
Ja som hlavne kokosová, tak vám ako prvé v poradí ponúkam úžasné kokosové tyčinky, či kokosové guličky. Nepohrdneme však ani čokoládou. Určite musíte vyskúšať moju oveľa zdravšiu verziu šuhájd. Slivky v čokoláde plnené mandľami zmiznú u nás obyčajne medzi prvými. Kombinácia bielej čokolády a mrazom sušeného ovocia nesklame nikdy. Dôkazom sú Burizónové guličky
No a čo by to boli Vianoce bez orechov?! V tejto kategórii sú na vrchole nášho domáceho rebríčka určite Orieškové pralinky spolu s Nepečenými mandľovými košíčkami.
Neodmysliteľnou súčasťou množstva nepečených dezertov sú samozrejme rôzne vločky. Ovsené guličky sú ich hrdým zástupcom v mojom nepečenom repertoári.


Každý jeden z týchto nepečených dezertov sa výborne hodí aj ako jedlý darček. Stačí pekná krabička a mašlička a verím, že potešíte naozaj každého. Ak hľadáte ešte ďalšiu inšpiráciu čím by ste svojich blízkych potešili, určite ju nájdete aj v mojom staršom článku Jedlé darčeky. Alebo stačí zadať heslo "Jedlé darčeky" do vyhľadávača na tejto stránke a nájdete tak receptov ešte viac.

A ak by ste sa ešte chceli inšpirovať ďalšími receptami, ktoré sa pripravujú u nás doma, prečítajte si aj článok Naše tradičné Vianoce