Hlavný obrázok

Bylinkové pesto

Najlepším spôsobom ako zužitkovať nadúrodu byliniek je, podľa mňa, vyrobiť si z neho bylinkové pesto. Tento raz som na jeho prípravu nepoužila žiadne orechy, ale semienka. 

Potrebujeme: 

veľkú hrsť petržlenovej vňate

cca 10 lístkov bazalky

2 PL tekvicových semienok

2 PL konopných semienok

soľ

1 väčší strúčik cesnaku

cca 150 ml olivového oleja

pár kvapiek citrónovej šťavy (nemusí byť)


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Všetky suroviny dám do kuchynského robota so sekacím nožom a rozmixujem. Pred mixovaním odporúčam nakrájať cesnak na drobno, jednoduchšie sa tak zapracuje do byliniek (a za oveľa kratší čas).

  2. Olivový olej pridávam postupne. 

Pri príprave tohto pesta som použila petržlenovú vňať a bazalku. Použiť však môžete akúkoľvek kombináciu rôznych byliniek.
To isté platí aj pri výbere semienok. Ja som mala po ruke tekvicové a konopné. Výborne sa však hodia napríklad aj slnečnicové. Alebo pridajte k bylinkám svoje obľúbené orechy. 
Olivový olej odporúčam používať čo najkvalitnejší a nešetriť ním. Počas mixovania byliniek a semienok pridajte toľko oleja, akú hustú (riedku) konzistenciu pesta chcete. Kto chce, môže cesnak vynechať a doladiť výslednú chuť ešte trochou čerstvo namletého čierneho korenia, či zopár kvapkami citrónovej šťavy.

V prípade bylinkového pesta nepoužívam žiaden parmezán, ani iný podobný syr. Je to i preto, lebo si chcem zachovať čistú bylinkovú chuť. Toto pesto používam pri varení aj ako ochutený olej a v niekorých prípadoch by ten syr v ňom nemusel byť vhodný. Veď pridať ho do jedla čerstvo postrúhaný sa dá kedykoľvek. :-)

pic13

K ďalším mojim obľúbeným pestovým receptom patria aj tieto: 

Špenátové pesto
Pesto zo sušených paradajok
Pesto z medvedieho cesnaku
Hráškové pesto