Hlavný obrázok

Power koláčiky

Tieto power koláčiky patria k sladkostiam, ktoré ma nabijú energiou a vyčaria úsmev na tvári, lebo mi veeeľmi chutia. :-D Ich názov bol však inšpirovaný aj tým, že na ich výrobu som použila samé dobré power "vecičky", ako kešu krém, kokosový olej a kolagén. 

Potrebujeme:

250 g jemného tvarohu

1/4 šálky kešu krému

2 vajíčka

1 ČL vanilkového extraktu

1/4 šálky strúhaného kokosu

1/4 šálky kokosovej múky

2 PL kolagénu

1 ČL prášku do pečiva

2 PL kokosového oleja

1 - 2 PL medu

hrsť čučoriedok


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Príprava týchto koláčikov je veľmi jednoduchá. Všetky suroviny spolu vymiešam v miske a cesto rozdelím do silikónových košíčkov. (Čučoriedky opatrne vmiešam až úplne nakoniec.)

  2. Pečiem v rúre vyhriatej na 180 stupňov približne 25 - 30 minút. Z tohto množstva mi vyšlo 9 kusov koláčikov. Ak nemáte silikónové formičky, použite plech na muffiny. Ten by som ale asi najskôr vymazala kokosovým olejom a vysypala troškou kokosovej múky. Pri silikónových formičkách tento bod odpadá. 
Kešu krém je dosť sladký sám osebe (aspoň podľa mňa), preto som pri pečení použila na dochutenie len lyžicu medu. Ak by sa vám to zdalo málo, oslaďte si koláčiky viac. Pamätajte však na to, že ďalšiu sladkosť im pridá aj ovocie, ktoré pri ich príprave použijete.
Keďže sú tieto koláčiky z kategórie tých "mokrejších", skladujem ich v chladničke. Dobre vychladené mi aj viac chutia.

pic13

Skúste si pripraviť i ďalšie z mojich "power" receptov:

Čokoládové vafle
Kokosová torta
Tapiokový puding
Mandľovo-jahodový koláč
Mandľové pralinky
Energy balls