Hlavný obrázok

Čokoládový dezert

Tento čokoládový dezert dostal u nás pracovný názov "čoko mňamka". Deti sa nevedeli dočkať, kedy všetko nafotím a budú môcť túto mňamku ochutnať. :-) Je to skvelý dezert tak na desiatu do školy, ako aj sladká, čokoládová bodka napríklad za Valentínskou večerou. 

Potrebujeme:

250 ml šľahačkovej smotany

125 g horkej čokolády (ja som použila 81%)

250 g jemného tvarohu


drobné ovocie a šľahačka na ozdobu (nemusí byť)


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Šľahačkovú smotanu dám do malého hrnčeka a na miernom ohni ju zohrejem. Mala by byť iba horúca, nie vriaca.

  2. Do zohriatej smotany nalámem horkú čokoládu, chvíľku počkám, aby sa začala roztápať a potom metličkou vymiešam čokoládový krém (alebo ganache). 
  3. Nakoniec vmiešam jemný tvaroh, rozdelím do pohárikov a dám vychladiť.Nie, nepomýlila som sa. Tento dezert som pripravila naozaj iba z týchto troch ingrediencií. Deťom veľmi chutil, žiadny cukor im v ňom nechýbal. Ak by ste sa predsa len obávali, že to bude na vás veľmi horké, pokojne použite akékoľvek sladidlo podľa vašej chuti alebo menej horkú čokoládu. Keď však budete dezert podávať aj s kopčekom vyšľahanej šľahačky, či s rôznym drobným ovocím, zaobídete sa aj bez neho.

Ak pripravíte tento dezert do malých uzatvárateľných pohárikov, môžu si ho deti zobrať aj ako sladkú desiatu do školy. Určite to bude oveľa lepšia voľba, ako rôzne kupované pudingy. 

Po vychladnutí je táto mňamka relatívne "tuhá" (čo je výhoda ak si ju chcete zobrať niekde so sebou, nemusíte sa obávať prenášania). Ak však máte radšej jemnejšie, krémovejšie konzistencie, pridajte napríklad viac tvarohu.

pic13

Ďalšie výborné čokoládové inšpirácie nájdete aj v týchto receptoch:

Jahodové srdiečka
Čoko torta bez cukru a múky
Najčokoládovejšia torta
Čokoládové pralinky
Nepečené čoko tortičky