Hlavný obrázok

Nepečený cheesecake

Tento nepečený cheesecake je skutočne rýchly a podľa toho, aké ingrediencie použijete na jeho základ, môže byť aj extra zdravý. Ja som na tomto recepte prvýkrát skúšala puffovaný amarant a výsledkom bola nadšená celá rodina. 

Potrebujeme:

na korpus:


cca 50 g puffovaného amarantu

100g bielej čokolády

na náplň: 


500 g jemného tvarohu

150 g bieleho jogurtu

2 PL medu alebo javorového sirupu

1 ČL vanilkového extraktu

3 plátky želatíny

ovocie podľa chuti a sezóny 

pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Najskôr pripravíme korpus. Bielu čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli a zmiešame s puffovaným amarantom. Poriadne utľapkáme na dno tortovej formy (na obrázku priemer 20 cm) a dáme stuhnúť do chladničky. Ja niekedy pridávam amarant len od oka. Roztopím čokoládu a postupne sypem, kým nedosiahnem požadovanú hustotu. Niekedy robím korpus tenší, inokedy vyšší (vtedy pridám amarantu viac).

  2. Kým korpus tuhne, pripravíme tvarohovú náplň. Tá je veľmi jednoduchá. Tvaroh vymiešame spolu s bielym jogurtom, sladidlom a vanilkovým extraktom do hladka. Pridáme želatínu, ktorú si pripravíme podľa návodu na obale.
  3. Pridanie ovocia je čisto na vašej fantázii. Môžete ho ozdobne nakrájať, môžete ním ozdobiť len povrch torty, alebo časť ovocia môžete vmiešať rovno do tvarohovej náplne... 

 

Aby sa torta pri krájaní lepšie vyberala, otáčam dno tortovej formy naopak. Vznikne tak úplne rovné dno, z ktorého sa jednotlivé porcie vyberajú oveľa jednoduchšie (prípadne premiestňuje celá torta po stuhnutí).

pic13