Hlavný obrázok

Vianočka

Vianočka je v našej rodine typické vianočné pečivo. V detstve to bol jeden z chodov Štedrej večere, v súčasnosti patrí predovšetkým k sviatočným raňajkovým stáliciam. A nielen tým vianočným. Vianočku pekávame aj niekoľkokrát za rok.

 

Potrebujeme: 

250 ml plnotučného mlieka

1 kocku čerstvého droždia (42 g)

1 PL hnedého cukru

500 g hladkej špaldovej múky

250 g celozrnnej špaldovej múky

štipku soli

100 g hnedého trstinového cukru

175 g masla

4 žĺtka

2 hrste hrozienok (nemusia byť)

plátky mandlí na posypanie (nemusia byť)

1 celé vajíčko na potretie


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Pripravíme si kvások. Mlieko zohrejeme (pozor, nesmie byť horúce, len také vlažné - teplé), pridáme lyžícu cukru a rozmrvíme kocku droždia. Prikryjeme tanierikom alebo pokrievkou a necháme aspoň 10 minút droždie pracovať.

  2. Hotový kvások spoznáme podľa toho, že nám niekoľkonásobne narástol a ako keby naboptnal.

  3. Cesto na vianočku môžeme miesiť buď ručne, varechou alebo v kuchynskom robote s hnetacím hákom. Ja uprednostňujem  techniku, je to rýchlejšie a jednoduchšie. Takže so misy kuchynského robota dáme múku, cukor, soľ a trochu premiešame. Postupne pridávame žĺtka, rozpustené (ale už trochu vychladnuté) maslo a kvások. Miesime aspoň 3 minúty, kým sa cesto pekne nespojí. Spoznáte to podľa toho, že sa už nebude lepiť na steny misy.
  4. Takto vymiesené cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme na teplom mieste kysnúť kým nezdvojnásobí svoj objem. Môže to trvať približne hodinu. Ak mám v byte chladno, vyhrejem rúru na 50 stupňov, vypnem a dám do nej kysnúť cesto.

  5. Po vykysnutí cesto opäť premiesime (už stačí ručne) a pridáme hrozienka. Na pracovnej ploche ho rozdelíme na 9 rovnakých častí. Vďaka maslu sa cesto na pracovnú plochu nelepí, takže ho netreba podsýpať ďalšou múkou.

  6. Spodnú časť tvorí cop zo štyroch častí, strednú cop z troch častí a horný cop je pletenec z dvoch častí. Odporúčam začať zapletať vždy od stredu ku krajom. Vianočka tak bude pekne súmerná.

  7. Jenotlivé "poschodia" vianočky spojíme pomocou rozšľahaného vajíčka. Najskôr urobíme chrbtom ruky miesto pre vyššie poschodie, natrieme vajíčkom a položíme menší cop.

  8. Takto poskladanú vianočku potrieme vajíčkom a posypeme mandľovými lupienkami alebo môžeme do nej pozapichovať celé ošúpané mandle.

  9. Aby vianočka počas pečenia držala svoj tvar, zapichujem do nej pre istotu kúsky špajdlí.

  10. Prvých 10 minút pečieme vianočku na 180 stupňov, potom teplotu znížime na 160 stupňov a pečieme 20 - 25 min. (kontrolujeme klasicky špajdlou). Približne v polovici pečenia môžeme vianočku prikryť alobalom, aby nebola veľmi tmavá. 

Hrozienka a mandle pridávať nemusíte, ak ich nemáte radi. Ale podľa mňa práve hrozienka dodajú vianočke väčšiu šťavnatosť a mandle zase chrumkavosť. Ja som tento raz pridala k hrozienkam aj sušené brusnice.

pic13

Bielka, ktoré vám po pečení vianočky zostanú môžete buď zamraziť a použiť neskôr napríklad na tortu Pavlova alebo z nich môžete upiecť Mandľové sucháre. Recept na ne nájdete tu.