Hlavný obrázok

Pizza cesto

Podľa môjho syna najlepšia pizza. Takú nám vraj žiadna pizzeria nevie doniesť :-) Príprava cesta je naozaj veľmi jednoduchá a to čo dáte naň, to je už len a len na vás. 

Potrebujeme:

na cesto:


400 g hladkej špaldovej múky

100 g celozrnnej špaldovej múky

1/2 ČL soli

250 - 270 ml teplej vody

1 balíček sušeného drožia

2 PL oleja


na oblohu (v tomto prípade):


kečup

saláma

mozarella na pizzu

slaninka

kukurica

olej s pretlačeným strúčikom cesnaku na potretie


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Do misy vložíme všetky ingrediencie potrebné na prípravu cesta. Vody dávam najskôr len 250 ml a postupne pridávam podľa potreby, kým sa cesto celkom nespojí. Cesto môžete miesiť ručne alebo v mixéri s hnetacím hákom. Hnetieme kým sa neprestane lepiť na okraje misy.

  2. Vymiesené cesto  potrieme troškou oleja, prikryjeme potravinovou fóliou a dáme približne na hodinu kysnúť na teplé miesto (napríklad do vypnutej rúry, ktorú sme predtým vyhriali na 50 stupňov). 

  3. Z tohto množstva cesta urobíme dve väčšie pizze. Takže cesto rozdelíme na dve časti a každú ponaťahujeme na plechu s papierom na pečenie do požadovaného tvaru.

  4. Na cesto poukladáme suroviny podľa vlastného výberu. My sme použili ako základ kečup, naň prišli kolieska salámy, kúsky mozzarelly (klasická mozzarella je dosť mokrá, musíte použiť mozzarellu určenú na pizzu), slaninku pokrájanú na drobné kocky a kukuricu.

  5. Pečieme v rúre vyhriatej na 230 stupňov 10 - 15 minút. Čas pečenia závisí od toho, akú hrubú pizzu pečieme a čo všetko sme na ňu poukladali, takže po približne 10-tich minútach treba pizzu častejšie kontrolovať.
  6. Po upečení a vytiahnutí z rúry potrieme okraje pizze troškou oleja, do ktorého sme roztlačili jeden malý strúčik cesnaku.

Ako paradajkovú omáčku používam často aj svoj vlastnoručne uvarený, domáci kečup. Práve aj na takéto príležitosti ho nevarím veľmi hustý, skôr redší. Recept na domáci kečup nájdete tu.

pic13