Hlavný obrázok

Linecké pečivo

Krehké vianočné pečivo, ktoré nechýba asi na žiadnom sviatočnom stole. U nás doma by to bez neho ani neboli poriadne Vianoce.

Potrebujeme:

250 g hladkej špaldovej múky

125 g studeného masla

60 g práškového cukru

2 žĺtka


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Pri príprave lineckého pečiva dodržujeme zásady ako pri príprave krehkého cesta. Predovšetkým pracujeme rýchlo, ideálne je, keď máme kuchynský robot so sekacími nožmi. Stačí doň vložiť všetky ingrediencie a pár stalčení pulzného tlačidla sa o všetko postará. Ak by sa vám zdalo byť cesto suchšie, môžete pridať 1 - 2 PL studenej vody.

  2. Takto pripravené cesto zabalíme do potravinovej fólie a dáme aspoň na pol hodinu do chladničky.
  3. Po vychladení cesto rozvaľkáme buď medzi dvoma listami papiera na pečenie, alebo na silikónovej podložke, ktorú len veľmi jemne pomúčime.
  4. Vykrajujeme požadované tvary, ktoré poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie.
  5. Pečieme v rúre vyhriatej na 170 stupňov približne 10 minút. Keďže každá rúra pečie inak, treba koláčiky strážiť a vytiahnúť ich ihneď ako začnú ich okraje jemne hnednúť.
  6. Po vychladnutí ich potrieme džemom z ľubovoľného ovocia a zlepíme. Necháme odstáť aspoň jeden deň, aby sa pekne rozležali. 

Cesto na linecké koláčiky môžete samozrejme vyrobiť v mnohých obmenách. Stačí keď časť múky nahradíte napríklad kakaom, či mletými orieškami. Alebo k múke pridáte štipku mletého muškátového oriešku, kardamónu, citrónovú kôru, ...
Práškový cukor nemávam doma veľmi často, tak ho nahradím napríklad prírodným trstinovým, ktorý si zomeliem v mlynčeku na kávu.

Ďalšie rady a tipy ako pracovať s krehkým cestom nájdete tu.

pic13