Hlavný obrázok

Šuhajdy

Šuhajdy patria k akýmsi tradičným slovenským, predovšetkým silvestrovským pochúťkam. Čo si budeme nahovárať, nepatria k tým najzdravším. Ja som si preto vymyslela o niečo zdravšiu verziu bez pridaného tuku a cukru. Používam kvalitnú čokoládu a orechovú plnku som nahradila mandľovým maslom. A chutia rovnako výborne - mám ich otestované na manželovi :-)

Potrebujeme:

250 g kvalitnej horkej čokolády (70%)

3 PL mandľového masla

1 PL tekutého medu

sušené ovocie alebo mandle na ozdobu (nemusí byť)


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli.

  2. Mandľové maslo osladíme tekutým medom. Pre výraznejšiu chuť môžeme pridať aj za lyžičku amaretta (mandľového likéru), či vanilku.

  3. Ja používam alumíniové košíčky. Tie rozložíme na podložku a na dno dáme za lyžičku roztopenej čokolády. Necháme stuhnúť.
  4. Na vychladnutú čokoládu dáme za lyžičku ochuteného mandľového masla a na to opäť čokoládu.

  5. Keď chceme, ozdobíme šuhajdy kúskom sušeného ovocia, či mandľou.

Ak chcete aj zdraviu prospešnú maškrtu, použite naozaj kvalitné suroviny. Horká čokoláda sa dá kúpiť aj s trstinovým cukrom, prípadne aj bez cukru. Je síce drahšia, ale môžete jej použiť aj menej, nemusíte vyrobiť 100 kusov praliniek :-) 

Mandľové maslo kúpite v potravinách so zdravou výživou, ja ho kupujem vo Fresh Markete alebo si ho objednávam cez internet. Ale pozor, raz ho ochutnáte a nebudete sa ho vedieť vzdať :-) Má všestranné využitie tak v sladkej, ako aj v slanej kuchyni. 

pic13

Ďalšie inšpirácie na využitie mandľového masla nájdete napríklad aj v týchto receptoch:

Mandľová akože nutella
Power cookies
Banánovo-kakaové muffiny
Mandľové pralinky
Mandľovo-kokosové sušienky