Hlavný obrázok

TOP 10 receptov za rok 2017

Na konci každého roka zvykneme bilancovať. Ja som sa rozhodla, že si spolu s vami pripomeniem 10 receptov, na ktoré ste na mojom blogu klikali najčastejšie. A prekvapujúco to neboli len sladké recepty. :-)

10. Cuketová nátierka

Ako následne zistíte, cuketa je medzi vami veľmi obľúbenou surovinou. Ja ju tiež veľmi rada používam a to nielen do slaných jedál, ale i do sladkých koláčov. Desiatku najobľúbenejších receptov tak začneme Cuketovou nátierkou.

pic13

9. Sypaný tvarohový koláč

Na tento koláč som si spomenula doslova po niekoľkých rokoch a vám sa zapáčil tiež. Jeho čaro spočíva v tom, že nemusíte pripravovať žiadne cesto. A možno práve vďaka tomu obsadil v našom rebríčku 9. miesto. 

8. Strúhaný tvarohový koláč

Tvaroh patrí rovnako k vašim veľmi obľúbeným surovinám v kuchyni. A predovšetkým tvarohové koláče. Nielen sypaný, ale aj strúhaný tvarohový koláč si vyslúžil svoje miesto v prvej desiatke najnavštevovanejších receptov.

7. Kokosové tyčinky

Recept na Kokosové tyčinky patrí síce k tým novším, ale zaujal vás natoľko, že sa mu podarilo obsadiť siedmu priečku v našom rebríčku. My sme ich robili aj ako súčasť vianočného pečiva. A čo vy? Skúšali ste ich už?  :-)

6. Extra čokoládové sušienky

Žiaden rebríček receptov sa nezaobíde bez receptu na čokoládové sušienky. A keď máte recept na extra čokoládové sušienky, tak je z toho 6. miesto. Tieto sušienky som už dlhšie nerobila, asi ich pripravím deťom na lyžovačku, na doplnenie energie.. :-P

5. Ricottový koláč

Predovšetkým počas horúcich letných dní padne vhod dobre vychladený Ricottový koláč. Keď k nemu budete podávať práve zrejúce ovocie, úspech máte zaručený na každej grilovačke, či záhradnej párty.

4. Rezne bez strúhanky a vajec

Nielen koláčmi, tortami a inými sladkosťami je človek živý. Taký dobrý rezeň nikdy nie je zlý. :-D Recpet na chrumkavé rezne bez strúhanky a vajec mal u vás taký úspech, že obsadil za rok 2017 štvrté miesto.

3. Šľahačková torta

Po dobrom rezni by to chcelo dobrý dezert. Na bronzovej priečke sa umiestnila jednoduchá, ale pritom veľmi efektná Šľahačková torta. Kombinácia šľahačky a čerstvého ovocia patrí aj k mojim favoritom. :-)

2. Cuketový koláč s paradajkami

Na druhom mieste nášho rebríčka sa umiestnila už v úvode článku spomínaná cuketa. Tento raz v podobe slaného koláča s paradajkami a fetou. Skvelá dobrota, ktorá zastúpi aj ľahký letný obed, či nezvyčajnejšie občerstvenie na akejkoľvek oslave.

1. Cuketový koláč

Jednoznačným víťazom nášho rebríčka sa stáva Cuketový koláč! Myslím si, že sa ani niet čo čudovať, že? U nás to je počas cuketovej sezóny asi najčastejšie pečený koláčik. Rýchly, jednoduchý a ani deťom nevadí, že je v ňom postrúhaná medzi nimi nie veľmi obľúbená zelenina. :-D