Hlavný obrázok

Kokosová torta

Recept na túto kokosovú (alebo bounty) tortu som odkukala od známej českej blogerky Janiny Černej. Je síce úplne bez cukru a múky, ale na chuti nijakým spôsobom "neutrpela", skôr naopak. A keďže sme všetci doma "kokosovo pozitívny", určite som ju nerobila naposledy. :-)

Potrebujeme:

na korpus:


150 g madlí

75 g strúhaného kokosu

2 PL kakaa

30 g kokosového oleja

2 vajíčka


na kokosovú vrstvu:


200 g strúhaného kokosu

250 ml šľahačkovej smotany

50 g masla


na čokoládovú polevu:


100 g horkej čokolády (aspoň 70%)

1 PL kokosového oleja alebo masla (nemusí byť)


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Začnem korpusom. Mandle rozmixujem spolu s kokosom a kakaovým práškom v kuchynskom robote so sekacím nožom. 

  2. Rozmixovanú mandľovo-kokosovú zmes premiestnim do misky a už iba vareškou k nej primiešam tekutý kokosový olej a vajíčka.
  3. Hotové cesto rovnomerne rozprestriem a utľapkám do tortovej formy, ktorej dno som vystlala papierom na pečenie. Použila som menšiu formu s priemerom 20 cm.
  4. Pečiem v rúre vyhriatej na 150 stupňov približne 20 minút. 
  5. Kým upečený korpus chladne, pripravím kokosovú vrstvu. Do hrnčeka so silnejším dnom dám šľahačkovú smotanu a maslo. Zohrievam na miernom ohni, kým sa maslo nerozpustí. Potom vmiešam strúhaný kokos a ešte chvíľku prehrejem. 
  6. Kokosovú plnku rovnomerne rozotriem na vychladnutý korpus a dám aspoň na hodinu - dve do chladničky.
  7. Nakoniec polejem čokoládovou polevou. Čokoládu rozpustím vo vodnom kúpeli a primiešam k nej buď kokosový olej alebo maslo. Alebo roztopím iba čokoládu.
  8. Pred podávaním nechám tortu dobre vychladiť.

Ak ste zvyknutí napríklad na klasické kupované zákusky tipu krémeš, či veterník, táto torta vám chutiť zrejme nebude. :-P Myslím tým túto verziu bez cukru. Navrhujem vám preto na prvýkrát ju trochu dosladiť. A to tak, že napríklad do korpusu vmiešate aspoň za lyžicu - dve cukru a dosladíte aj kokosový krém. Množstvo cukru (či iného sladidla) nechám na vás, prispôsobte si ho podľa svojej chuti. 

Keď však nepatríte k veľkým milovníkom sladkého, môže byť táto torta pre vás to pravé. Ide len o to, ako máte vytrénované svoje chuťové poháriky. :-) My sme si už na menej sladké veci časom zvykli. Dokonca sa už stalo aj to, že syn nedopil na návšteve džús, lebo mu nechutil práve preto, že bol veľmi sladký. 
No a čím menej sladidla použijete, o to viac viete oceniť ozajstnú chuť mandlí a kokosu. :-)

Ak by ste chceli pripraviť tortu ešte kokosovejšiu, použite pri príprave kokosového krému namiesto šľahačky kokosovú smotanu a namiesto masla kokosový olej.

pic13

Ďalšie menej sladké, ale rovnako skvelé inšpirácie nájdete aj v týchto receptoch:

Mangová zmrzlina
Slivkový koláč s vločkami
Tapiokový puding
Čerešňový koláč s mandľami
Čoko torta bez cukru a múky