Hlavný obrázok

Domáce sušené paradajky

Toto vlastne ani nie je recept. Len sa musím s vami podeliť o radosť, ktorú mi prináša moja nová sušička potravín. Okrem jabĺčok sú jej druhým najčastejším klientom práve paradajky. Mňam! 

Potrebujeme:

sušičku na potraviny

cherry paradajky

olivový olej


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Paradajky umyjem, dobre osuším, prekrojím a vyberiem semienka.

  2. Poukladám ich na "plech", ktorý patrí do sušičky a vnútro paradajok ešte trochu vysuším papierovou kuchynskou utierkou. Zapnem sušičku.
  3. Po usušení presuniem paradajky do pohára a zalejem olivovým olejom.

Paradajky môžete použiť aj klasické veľké, ich čistenie vám bude trvať podstatne kratší čas. :-) Ja som mala doma zásobu domácich cherry, tak som použila tie. Olej použite ten najkvalitnejší, aký máte. Iba tak sa vám zo sušených paradajok podarí vyčarovať maximálny chuťový zážitok. 
Nebojte sa experimentovať. K oleju a paradajkám pokojne pridajte aj vetvičku svojej obľúbenej bylinky, či strúčik cesnaku. 
A tak ako aj pri zaváraní, či varení džemov platí rovnaké pravidlo. Paradajky nakladajte vždy do čistých pohárikov. Môžete skladovať pri izbovej teplote alebo v chladničke. Pokúste sa nechať ich aspoň deň-dva odležať, aby sa chuť paradajok s olejom dobre spojila.
Ja mám paradajky najradšej, keď majú izbovú teplotu. Do chladničky ich ani nestihnem dať, lebo ich hneď zjem. :-D

pic13

Sušené paradajky mám síce najradšej len tak, ako chuťovku k rôznym syrom, ale často ich používam aj pri varení. Napríklad v týchto receptoch:

Pesto so sušených paradajok
Fazuľovo-paradajková nátierka

Cestoviny s prosciuttom a paradajkami
Focaccia
Orechová nátierka