Best Recipes

Vitajte v mojej kuchyni!

blogVeronika
Teším sa, že ste zavítali do mojej kuchyne. Nájdete tu nielen množstvo rôznych receptov, ktoré sa pripravujú u nás doma, ale aj tipy a triky, ktoré môžu byť veľmi užitočné predovšetkým pre úplných začiatočníkov.

Nepatrím k ľuďom, ktorí inklinujú k vareniu a pečeniu už od malička. Všetko to prišlo tak nenápadne, pomaličky…

Dievča sa najskôr zaľúbi, so svojim drahým sa presťahuje do spoločnej domácnosti, tak sa chce o neho postarať ešte lepšie ako to robila predtým jeho mama (poznáte to staré známe a pravdivé, že láska ide cez žalúdok, že?). 
Časom prídu deti a potom to vypukne naplno. Som pyšnou mamou dvoch krásnych, múdrych a šikovných detí. A keďže mi záleží na ich zdraví a šťastí, začala som sa zaujímať o to, čo dostávajú na tanieri a ako dokáže jedlo ovplyvniť naše zdravie a psychickú pohodu. 

A tak som počmárala prvý zápisník, potom ďalší a ďalší… Medzitým som si kde-tu poznámky k receptom na papieriky značila…  Časopisy o varení už tiež dosiahli úctyhodnú výšku, kuchárskych kníh pribúda a pribúda (teraz ich mám už viac ako 100, ale k nim sa vrátim inokedy). Až prišla chvíľa, kedy moja drahá polovička usúdila, že jednoduchšie a najmä prehľadnejšie bude odkladať si všetky recepty, poznámky a fotky pekne na jedno miesto - na internet.

Mojou snahou nie je preraziť medzi aktuálnu foodblogerskú špičku. Som totálny amatér, ktorý sa proste teší z každého vydareného receptu, či fotky. A ktorý už nemusí listovať medzi zápisníkmi a hľadať napríklad recept k tým úžasným muffinom, ktoré som robila asi pred rokom… Alebo ak si opäť bude niekto pýtať recept na moje zaručene mäkké medovníčky, nemusím ho už hľadať medzi papierikmi, ale stačí kliknúť na moju stránku.

Ale predovšetkým sa teším, že moje deti nebudú musieť o pár rokov pátrať po receptoch, keď sa budú pokúšať uvariť či upiecť niečo čo im bude pripomínať domov a maminu kuchyňu.

Všetky moje recepty sú jednoduché na prípravu a nenáročné na suroviny. Nemusíte sa obávať, ak nemáte dostatok skúseností v kuchyni. Podľa mňa je dôležité si prípravu jedla najmä užívať a vychutnať si ho s tými, na ktorých vám záleží.

Tak teda vitajte a nechajte sa inšpirovať. 😊

 

Veronika

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Objavujte

Podobné inšpirácie.

Adventný kalendár

V súčasnosti sa v obchodoch doslova prehýbajú regále pod obrovskou ponukou rôznych adventných kalendárov. My však máme radi, keď vieme čo jeme a preto si tie kalendáre vyrábame doma.

Fašiangy

Sviatkom Troch kráľov sa u nás končí vianočné obdobie a začínajú fašiangy.

Dovolenka na Slovensku (s deťmi a so psom)

Odkedy sme sa stali s mojím manželom rodičmi, hovorili sme si, že keď deti trochu podrastú, ukážeme im Slovensko s batohom na pleci. Nevedeli sme sa dočkať, kedy už aj ten mladší zvládne nielen tie menej náročné turistické trasy. Tohtoročná „koronová“ situácia si dovolenku na Slovensku priam pýtala

Džemovanie

Nikdy by som si nebola pomyslela, že jedného dňa sa zo mňa stane žienka domáca, ktorá bude nielen vyvárať a vypekať, ale dokonca aj variť rôzne džemy! A čo je ešte lepšie, strašne ma to baví!

Moje inšpirácie - knihy

Často dostávam otázky typu, kde beriem inšpiráciu na všetko to varenie a pečenie. Ak by som mala odpovedať len jednou vetou, odpoveď bude jednoznačná: z knižiek (kuchárskych, samozrejme).

Moje kváskovanie

Tak ako mnohí z vás, i ja som si na začiatku svojej kváskovej životnej cesty hovorila, že na niečo také nemám čas. Všetko to chystanie, miesenie, či prekladanie sa mi zdalo byť veľmi komplikované. Mám pre vás dobrú správu: kváskovanie je super! A vôbec nie je zložité!

Kysnutá kakaová bábovka

Jednoduchá a nadýchaná ako vatička. Presne taká je táto dvojfarebná kysnutá bábovka.

Slivkové gule

Akékoľvek, nielen slivkové gule sú asi u väčšiny z nás "must have" jedlom, na ktoré sa nesmie zabudnúť v čase dozrievajúceho ovocia.

Vyskúšajte

Moje ďalšie inšpirácie.

so slaným karamelom

Krtkova torta

so slivkami

Makový slimák

chrumkavá chuťovka

Bryndzové tyčinky

s domácou žemľou

Domáci hamburger

zasýti a zahreje

Brokolicová polievka

aj ako hlavný chod

Hŕstková polievka

základný recept

Tortový korpus


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

zeleninová nátierka

Muhammara

s kúskami čokolády

Tekvicové sušienky

bez vajíčka

Kefírové langoše

so štipkou kardamónu

Škoricové muffiny

so snehovou čapicou

Jemná tvarohová torta

s mandľovým maslom

Mandľovo-jahodový koláč

s čokoládovou polevou

Acidkový koláč

so žĺtkovým krémom

Mandľová torta

s maslovým krémom

Vanilkové tortičky