Best Recipes

Vitajte v mojej kuchyni!

blogVeronika

Nepatrím k ľuďom, ktorí inklinujú k vareniu a pečeniu už od malička. Všetko to prišlo tak nenápadne, pomaličky…

Dievča sa najskôr zaľúbi, so svojim drahým sa presťahuje do spoločnej domácnosti, tak sa chce o neho postarať ešte lepšie ako to robila predtým jeho mama (poznáte to staré známe a pravdivé, že láska ide cez žalúdok, že?). 
Časom prídu deti a potom to vypukne naplno. Som pyšnou mamou dvoch krásnych, múdrych a šikovných detí. A keďže mi záleží na ich zdraví a šťastí, začala som sa zaujímať o to, čo dostávajú na tanieri a ako dokáže jedlo ovplyvniť naše zdravie a psychickú pohodu. 

A tak som počmárala prvý zápisník, potom ďalší a ďalší… Medzitým som si kde-tu poznámky k receptom na papieriky značila…  Časopisy o varení už tiež dosiahli úctyhodnú výšku, kuchárskych kníh pribúda a pribúda (teraz ich mám už viac ako 100, ale k nim sa vrátim inokedy). Až prišla chvíľa, kedy moja drahá polovička usúdila, že jednoduchšie a najmä prehľadnejšie bude odkladať si všetky recepty, poznámky a fotky pekne na jedno miesto - na internet.

Mojou snahou nie je preraziť medzi aktuálnu foodblogerskú špičku. Som totálny amatér, ktorý sa proste teší z každého vydareného receptu, či fotky. A ktorý už nemusí listovať medzi zápisníkmi a hľadať napríklad recept k tým úžasným muffinom, ktoré som robila asi pred rokom… Alebo ak si opäť bude niekto pýtať recept na moje zaručene mäkké medovníčky, nemusím ho už hľadať medzi papierikmi, ale stačí kliknúť na moju stránku.

Ale predovšetkým sa teším, že moje deti nebudú musieť o pár rokov pátrať po receptoch, keď sa budú pokúšať uvariť či upiecť niečo čo im bude pripomínať domov a maminu kuchyňu.

Všetky moje recepty sú jednoduché na prípravu a nenáročné na suroviny. Nemusíte sa obávať, ak nemáte dostatok skúseností v kuchyni. Podľa mňa je dôležité si prípravu jedla najmä užívať a vychutnať si ho s tými, na ktorých vám záleží.

Tak teda vitajte a nechajte sa inšpirovať. 😊

 

Veronika

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Objavujte

Podobné inšpirácie.

Adventný kalendár

Bez popisu

Džemovanie

Bez popisu

Moje inšpirácie - knihy

Často dostávam otázky typu, kde beriem inšpiráciu na všetko to varenie a pečenie. Ak by som mala odpovedať len jednou vetou, odpoveď bude jednoznačná: z knižiek (kuchárskych, samozrejme).

Moje kváskovanie

Bez popisu

Ovsené lievance s jablkom

Raz do týždňa si naše deti vypýtajú sladký obed. A obyčajne by to mali byť palacinky. Tento raz som im ale pripravila tieto skvelé ovsené lievance. Jablko im dodá sladkosť, preto pridávať do nich cukor je úplne zbytočné.

Pišingerove rezy

Predstavujem vám moju "modernejšiu" a veľmi nenáročnú verziu slávnej Pischingerovej torty.

Kakaovo-banánový chlebík

Tento recept vznikol ako záchranná akcia. Zachraňovala som totiž dva prezreté banány. Prišlo mi rozumnejšie použiť ich do koláča, ako vyhodiť do koša.

Bylinkový falafel

Ak patríte k milovníkom podobných maškrtiek, skúste aj túto moju bylinkovú verziu s množstvom voňavého korenia.

Vyskúšajte

Moje receptové inšpirácie.

základný recept

Majonézový dresing

základný recept

Tortový korpus

zasýti a zahreje

Brokolicová polievka

aj ako hlavný chod

Hŕstková polievka


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

z pomalého hrnca

Trhané bravčové mäso

z kvásku poliš

Domáce bagety

s tvarohom a jahodami

Piškótová roláda

rýchla maškrta

Domáci pribináčik

raňajkové pečivo

Maslové uzlíky

so slivkovým lekvárom

Parené buchty