Hlavný obrázok

Sypaný tvarohový koláč

Na tento koláč som si spomenula doslova po niekoľkých rokoch. Možno ho poznáte pod názvom Koláč lenivej gazdinky. :-) Jeho čaro spočíva v tom, že nemusíte pripravovať žiadne cesto. O tom ako to celé funguje sa môžete presvedčiť práve teraz.

Potrebujeme:

na sypkú zmes:


2 hrnčeky hladkej špaldovej múky

2 hrnčeky celozrnnej špaldovej krupice

1 a 1/2 hrnčeka prírodného trstinového cukru

2 PL prášku do pečiva


na tvarohovú náplň:

1 kg jemného tvarohu

3 vajíčka

4 PL medu alebo práškového cukru

kôra z 1 citrónu


250 g masla


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. V mise spolu zmiešam múku, krupicu, cukor a prášok do pečiva. "Cesto" tak mám pripravené. :-)

  2. V druhej miske pripravím náplň a to vymiešaním tvarohu s medom (cukrom), vajíčkami a citrónovou kôrou.
  3. Plech s vyšším okrajom vymažem maslom. Masla dávam hrubšiu vrstvu, aby sa koláč dobre prepiekol aj zo spodnej strany.
  4. Do maslom vymazaného plechu najskôr rovnomerne rozprestriem polovicu sypkej zmesi. Na ňu vylejem tvarohovú náplň a opäť rozsypem zbytok sypkej zmesi. Uhladím.
  5. Povrch koláča pokryjeme maslom, ktoré krájam na tenké plátky. Ak chcete, môžete maslo aj nastrúhať alebo len rukami "potrhať" na kúsky.
  6. Pečiem v rúre vyhriatej na 200 stupňov prvých 10 minút. Potom teplotu znížim na 170 stupňov a pečiem ďalších 35 - 40 minút do zlatista.

Rovnakým spôsobom pripravíte aj jablkový sypaný koláč. Cca 2 kg jabĺk nastrúhame, podľa chuti dosladíme, ochutíme mletou škoricou a hrozienkami. Jablká kladieme na sypkú zmes spolu so všetkou šťavou! Tá je v tomto prípade veľmi dôležitá, aby nezostala sypká zmes koláča suchá.

pic13