Hlavný obrázok

Špenátové pesto

Špenátové pesto mi chutí viac ako klasické s bazalkou a píniovými orieškami. Naviac je táto verzia pesta dostupnejšia nielen čo sa surovín týka, ale i po finančnej stránke.

Potrebujeme:

200 g baby špenátu

60 g parmezánu

1 ČL soli

100 g plátkov mandlí

2 strúčiky cesnaku

cca 150 ml oleja neutrálnej chuti


pic13

Postup prípravy receptu:

  1. Špenátové listy opláchneme, vysušíme a spolu s cesnakom, parmezánom, mandľami a soľou vložíme do kuchynského robota so sekacím nožom.

  2. Všetko spolu dobre rozsekáme a postupne prilievame olej. Jeho množstvo prispôsobíme tomu, aké husté alebo riedke chceme pesto mať. 
  3. Podľa potreby ešte dosolíme. Ak nechceme hotové pesto použiť hneď, dáme ho do sklenených pohárikov. Aby sme pesto zakonzervovali, zalejeme jeho povrch trochou olivového oleja. Ja ho skladujem v chladničke.

Z tohto množstva surovín vyrobíme približne 500 ml špenátového pesta.
Domáce pesto môže byť napríklad aj výborným jedlým darčekom, stačí k nemu pribaliť balíček cestovín. :-)

Okrem klasických cestovín s pestom nájde táto lahodná "omáčka" využitie aj pri príprave iných pokrmov. Môže byť ako súčasť šalátovej zálievky, alebo ním môžete ochutiť pečenú, či grilovanú zeleninu, rôzne nátierky a dipy, ... Ja si ním napríklad rada pokvapkám špenátovú polievku. :-) Rovnako sa dá použiť ako základ na pizzu, namiesto paradajkovej omáčky.

pic13

Ak patríte k fanúšikom tohto pesta, tak odporúčam vyskúšať i tieto:

Pesto zo sušených paradajok 
Pesto z medvedieho cesnaku