Best Recipes
s granátovým jablkom

Brokolicový šalát

Pre mnohých možno nepredstaviteľná, ale verte mi, že naozaj skvelá kombinácia surovej brokolice, granátového jablka a semienok.

potrebujeme:

2 menšie čerstvé brokolice

1 červenú cibuľu

1 granátové jablko

semienka

soľ, mleté čierne korenie

majonézuPríprava
Kroky: 3

Brokolicový šalát je výbornou zeleninovou prílohou k rôznym grilovaným pochúťkam, ale hodí sa napríklad aj ako ľahký letný obed, či na piknik. Odporúčam podávať ho dobre vychladený.

1.

Brokolicu rozoberiem do väčšej misy na jednotlivé ružičky. V šaláte nechcem veľké kusy. Stonky nevyhadzujem, ale rovnako ich nakrájam na menšie kúsky. Budú v šaláte pekne chrumkať.

2.

K brokolici pridám na drobno nakrájanú cibuľu, granátové jablko a za hrsť semienok. 

3.

Podľa chuti posolím a okorením. Nakoniec pridám majonézu a poriadne premiešam.

Keďže sa v tomto prípade brokolica používa surová, odporúčam použiť naozaj čerstvé, chrumkavé kúsky. Množstvo jednotlivých ingrediencií prispôsobte svojej chuti a počtu stravníkov.
Ak nechcete použiť majonézu, nemusíte. Nahraďte ju buď bielym jogurtom alebo kyslou smotanou. Odporúčam vyrobiť si svoju vlastnú majonézu, z domácich vajíčok a avokádového oleja. To len potom bude dobrota! :-)

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Objavujte

Podobné inšpirácie.

Domáce tortilly

Tortilly alebo chlebové placky sa dajú v kuchyni využiť na nekonečné množstvo spôsobov. Ich príprava je taká jednoduchá, že je škoda kupovať ich v obchode.

Tzatziky

S tzatziki sa už určite stretli mnohí z vás. Predovšetkým, ak ste trávili svoje dovolenkové chvíle na niektorom z gréckych ostrovov. Pre mňa je tzatziki typické letné jedlo, ktoré si pripravujem naozaj často.

Bylinkový falafel

Ak patríte k milovníkom podobných maškrtiek, skúste aj túto moju bylinkovú verziu s množstvom voňavého korenia.

Špenátové palacinky

Tieto zelené palacinky sa hodia nielen na Zelený štvrtok. Ale kedykoľvek. Keď ich naplníte dobrou nátierkou, zrolujete a nakrájate na menšie kúsky, máte netradičné a zaujímavé party pohostenie.

Mrkvová roláda

Slaná mrkvová roláda je neskutočná pochúťka, ktorou ohromíte každú návštevu. Teda aspoň u nás je obľúbeným občerstvením, keď čakáme hostí. Ale pozor! Keď ju pripravíte prvý krát, možno sa o ňu nebudete chcieť ani podeliť.

Kukuričné placky

Jednoduchý a rýchly bezmäsitý obed, či olovrant. Ale môže to byť pokojne aj desiata do školy.. A navyše aj chutná! Čo potvrdzujú obe naše deti.

Vajíčkový šalát bez majonézy

Keď ochutnáte tento vajíčkový šalát, nebudete veriť, že v ňom nie je žiadna majonéza. A ani vám v ňom chýbať nebude. :-P Postačí kopec čerstvej zeleniny a chrumkavé pečivo.

Cviklová nátierka

Zbožňujem nátierky. A to ich pritom nemusím jesť ani s chlebom či iným pečivom. Veľakrát mi stačí rôzna nakrájaná zelenina. Táto cviklová je jedným z mojich aktuálnych favoritov.

Vyskúšajte

Moje receptové inšpirácie.

poliate čokoládou

Plnené medovníky

s voňavým korením

Perníková granola

s ovocím a pivom

Vianočný koláč

s celým makom

"Burgyňáky"

zasýti a zahreje

Brokolicová polievka

základný recept

Tortový korpus

aj ako hlavný chod

Hŕstková polievka

s domácou žemľou

Domáci hamburger


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

chrumkavá maškrta

Mandľové sucháre

s tvarohom a ovocím

Filo košíčky

s gaštanovou múkou

Mandľové biscotti

s farebnou posýpkou

Kakaové stromčeky

s karamelovým krémom

Kokosové laskonky

zdravá chuťovka

Pečený cícer