Best Recipes
iba tri ingrediencie

Nátierka z medvedieho cenaku

V jednoduchosti je krása. V prípade receptu na nátierku z medvedieho cesnaku to platí priam ukážkovo. Na začiatku sú tri ingrediencie, nasleduje jednoduchá a rýchla príprava a všetko uzatvára fantastická chuť.

potrebujeme:

240 g bielej Lučiny

cca 50 g parmenzánu

veľkú hrsť medvedieho cesnakuPríprava
Kroky: 3

Keďže sezóna medvedieho cesnaku trvá veľmi krátko, snažím sa uchovať si ho na dlhšiu dobu buď tak, že z neho pripravím pesto, alebo ho zamrazím spolu s olivovým olejom. Takto zmrazený mi vydrží predsa len o niečo dlhšie.

1.

Medvedí cesnak najskôr dobre umyjem a v sušičke na šalát sa zbavím prebytočnej vody na listoch.

2.

Potom už len vložím Lučinu, nastrúhaný parmezán a umytý medvedí cesnak do kuchynského robota so sekacím nožom a všetko spolu rozmixujem.

3.

Podľa chuti ešte prípadne dosolím a podávam.

Nátierku najskôr rozmixujem s jednou veľkou hrsťou medvedieho cesnaku. Ochutnám a ak chcem ešte výraznejšiu cesnakovú chuť, tak pridám ďalšiu hrsť medvedieho cesnaku.

Olej s medvedím cesnakom pripravujem veľmi jednoducho. Obe ingrediencie spolu rozmixujem do požadovanej konzistencie. Dám do dobre uzatvárateľného pohárika a takto mi v chladničke vydrží pár dní. 

Odporúčam však pripraviť si oleja s medvedím cesnakom viac (treba ho využiť, keď je v sezóne). Ochutený olej potom nalejem do tvorítka na ľad a dám zamraziť. Po zmrazení vyberiem olejové kocky z formičiek a presuniem ich do plastového sáčku. Takto mám ochutený olej v mrazničke kedykoľvek k dispozícii. Rovnakým spôsobom si zmrazujem a iné bylinky, ktoré doma mám a nestihla by som ich všetky spotrebovať čerstvé.

Inšpirovala som vás? Pošlite aj priateľom...


Ešte niečo ?

Nové inšpirácie.

so želé a broskyňami

Tvarohová torta

chlebová placka

Extra rýchly Naan

bez strúhanky

Pečená fašírka

indická klasika

Kura Tikka Masala

v slanej verzii

Mrkvová roláda

s červenými pomarančami

Citrusová bábovka

s čokoládovým krémom

Kakaové makrónky